161127755906700
 

Köpekler için Zehirli Bitkiler!

Gelen bahar dönemi ile birlikte evimizin içerisinde ve dışında yemyeşil alanlarımızı canlandırma zamanımız da geldi. Pek çok insan, bahçelerinde yaygın olarak bulunan, köpekler için çok sayıda ölümcül zehirli bitki olduğunun farkında değil maalesef. Köpekler ve kediler genellikle meraklarının üstesinden gelemez ve tadına bakmak için bitki yerler. Evcil hayvanınızın hangi bitkilerin zehirli olduğu hakkında hiçbir fikri yok, bu yüzden onları korumak sizin işiniz.

Köpekler İçin Bu Zehirli Bitkilerden Kaçının

Etrafta ve evinizde bulundurmak için doğru bitki ve çiçekleri seçmek çok önemlidir çünkü bazı bitkiler kusmadan ölüme kadar semptomlara neden olabilir. Köpekler için bu zehirli bitkilerden kaçındığınızdan emin olun:
Köpekleriniz, kedileriniz ve diğer evcil hayvanlarınız için daha kapsamlı bir zehirli bitki listesi için bu listeye (https://www.aspca.org/pet-care/animal-poison-control/toxic-and-non-toxic-plants) bir göz atabilirsiniz.

Evcil Hayvanınızın Zehirli Bir Bitki Yediğinin Belirtileri

Zehirli bitkilerin köpekler üzerindeki en yaygın yan etkileri ağızda salya akması veya köpürme, genişlemiş göz bebekleri, şişme, anormal davranış, kusma veya ishaldir. Köpeğiniz zehirli olabileceğini düşündüğünüz bir şeye bulaştıysa hemen veterinerinizi aramalısınız.


Köpekler İçin 4 Güvenli Bitki

Bahçeniz için seçebileceğiniz bitkiler için birçok güvenli alternatif var. İşte yukarıdaki zehirli bitkilere çok benzeyen ancak güvenli alternatifler olan bazı bitkiler:Köpeğiniz İçin Bahçenizi Güvende Tutun

Dış mekan bahçe kimyasallarınızı her zaman köpeğinizin giremeyeceği güvenli ve güvenli bir yerde sakladığınızdan emin olun. Bahçenizi güvenli hale getirirken, köpeğinizin serbestçe dolaşmasına izin verirseniz, olası kaçış noktaları için bahçenizi ve çitinizi de kontrol etmeyi unutmayın!

Evcil Hayvanlar İçin Zehirli 4 Popüler Çiçek

Ayrıca potansiyel olarak zararlı olabilecek özel gün çiçeklerini de unutmayalım! Özel biri için çiçek seçmeden önce, evcil hayvanı için zehirli bir çiçek vermediğinizden emin olun. Bu çiçeklerden uzak durduğunuzdan emin olun:


Pek çok güvenli alternatif çiçek seçeneği var, bu yüzden sevdikleriniz için bu zararlı olmayan çiçekleri almanızı öneririz!


Evcil Hayvanlar için Bitki Güvenliği

Bitkiler ve çiçekler, bahçenizi ve evinizi güzelleştirmenin harika bir yoludur, ancak seçtiğiniz bitkilerin evcil hayvanlarınız için güvenli olması her zaman önemlidir. Bitkileri yemekten her zaman kaçınmalarına yardımcı olmak için köpeğinize ve kedinize yakından bakın. Bir şeye bulaşırlarsa ve zehirli olup olmadığından emin değilseniz, her zaman güvenli tarafta olmanızı ve hemen veterinerinize başvurmanızı öneririz.

57 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör