161127755906700
 

Welcome to Paw Mag!

Sevimli dostlarımız hakkında sağlık, beslenme, yaşam tarzı ve birçok farklı konuya değineceğimiz bir bülten ile karşınızdayız!Origami taze yemek fikrini hayata geçirdiğimizde sadece beslenme odaklı değil, köpeklerimizin hayat kalitesini artırmak için yola çıktık. Bu yolda, bildiklerimizi, öğrendiklerimizi, aklımızdan geçenleri, soru ve sorunlarımızı sizinle paylaşmak, olabildiğince çok köpek dostumuza dokunmak ve fayda sağlamak istiyoruz. Tekrar hayatınızda Origami'ye yer verdiğiniz ve ailemizin dört ayaklı üyelerine değer verdiğiniz için teşekkür ederiz!
Bugün sadece tanışıyoruz ama gelecek sayımızda neler olacak biraz göz atmak ister misiniz?


Patili çocuklarımız aynı insanlar gibi kansere yakalanabiliyor ve maalesef köpeklerin kansere yakalanma oranı diğer tüm canlılardan daha fazla. Zaten dünyada geçirdikleri zaman bizim zamanımızla kıyaslandığında daha az olan çocuklarımızın hayat süreleri kanser mücadelesi ile çok daha aza iniyor. Bu korkuyla yaşamak yerine, bu hastalığa yakalanmamak ya da kanser ile mücadeleden galip çıkmak da bizim elimizde. Çocuklarımızın kansere yakalanma oranını düşürmek için onlar için bir hayat tarzı benimsememiz gerekiyor. Tüm köpekler hayatının bir noktasında kansere yakalanabilir; ancak bazı ırklar maalesef kansere daha yatkındır. Veteriner Kanser Topluluğu'nun (Veterinary Cancer Society) raporuna göre Golden Retriever, Alman Kurdu ve Rottweiler ırklarının kansere yakalanma oranları %70 ile 80 arasında değişiyor. Ayrıca 10 yaşından büyük köpeklerin ırk gözetmeksizin kansere yakalanma riski de artıyor.

Bu nedenle bu ay çocuklarımıza ayrılan vaktimizin uzaması için bilinçlenmemiz gerektiğini düşündük. Gelecek sayımızda -Kasım ayı içerisinde- Evcil Hayvan Kanseri Farkındalık ayında bu konuda daha çok konuşup, uzmanları dinlemeye ne dersiniz?39 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör